Pinksipallikee
8. juuni 2010, Marianne S, Kommentaarid: 3
Suvi! Ja ehted! Ehted ja suvi! Need kaks kuuluvad ju ometigi kokku.
Millal siis veel, kui mitte nüüd, ehtida end ülielusuuruste kulinatega. Eriti kui neid on nii lihtne omaenese käekestega valmistada. Abiks sedapuhku mõned pinksipallid, pikk kangariba ning pisut helmeid.
Materjalid:
- 7 või enam vana pinksipalli või penoplastkuuli (nt ajahambast näritud penoplastist jõulueheted vms)
- õhemat kangast (siid, kunstsiid vms)
- niit-nõel
- käärid
- õmblusmasin või nobedad näpud
- peotäis helmeid
- laia atlaspaela 2 x 40 cm
Tööjuhised:
Esmalt kogu kokku 7 või enam pinksipalli. Need võivad täitsa vabalt olla ka kergelt deformeerunud, see antud juhul ei sega.Või leidub Sul ehk mõni kulunud penoplastist kuusekaunistus (või miskit muud kerget ja ümarat ) – needki sobivad hästi.
Seejärel vaata üle oma kangatagavara või nood kaunid unustusehõlma vajunud kleidid-seelikud, mis juba tükimat aega (10? 20? 30? aastat) kurvalt kapinurgas rippunud. Ehk soovib neist keegi jätkata elu hoopis kauni keena?
Kaelakeeks sobib igasugune hästi langev ja õhemat tüüpi riie (nt siid või kunstsiid).
Liig läbipaistev kangas selle projekti jaoks ei sobi, kuna nood ei varja kee sportlikku sisemust ehk siis pinksipalle piisavalt hästi.
Mul läks kasutusse üks ema vana seelik.
Lõika kangast ligi 80-90 cm pikkune ja 22-25 cm laiune riba. Murra see pikkupidi pooleks, paremad küljed vastakuti ja õmble masinal servad kokku, jättes umbes 0,5 cm õmblusvaru.
Triigi õmblus üle ning keera toru ümber, nii et kanga parem pool jääks välja.
Nüüd võta toru ning tee selle keskkohast paari sentimeetri kaugusele sõlm. Tõmba sõlm üsna tihedalt kokku. Pista üks pinksipall torru, lükka kuni sõlmeni. Nüüd tee pallist (ja ühtlasi toru keskkohast) teisele poole samuti üks sõlm.
Kee keskkoht on nüüd „pallistet“.
Lükka järgmine pall torust sisse ja seo sõlm peale.
Jätka samas taktis kuni oled lisaks „keskpallile“ sisestanud ühest toru otsast kolm palli. Peale kolmandat palli ära sõlme tee!
NB! Palle toppides ning sõlmi sidudes püüa anda kaelakeele kergelt kaarjas kuju .- sedaviisi jääb ta kaelas kenasti hoidma.
Liigu nüüd toru teise "suudmesse" ja korda juba tuttavaid liigutusi - pall, sõlm, pall, sõlm, pall.
Kui kangast jäi kee otstes liig palju üle, siis lõika jäägid pallist umbes 4 cm kauguselt ära. Keera kangaserv sissepoole ja õmble eelpistes läbi. Enne kanga kokkukrookimist pista torust sisse ühe atlaspaela ots. Kroogi nüüd toru ots tihedalt kokku ja kinnita tillukeste pistetega ka atlaspael tugevamini kinni.
Korda sama kee teises otsas.
Põhimõtteliselt võiks nüüd ju kee valmisolevaks tunnistada.
Aga…
Peotäis pärleid pole iial ühtki ehet rikkunud :)
Seega võtkem ette kangaga sobivas toonis helmeid ja tikkigem nendega pallide vahelised sõlmed üle. Ka pallide pinnale võib soovi korral lisada pisemaid pärlikesi.
Kuna kangatoru, kuhu pallid aetud sai, oli jupi jagu laiem pallide ümbermõõdust, siis on kangal kaunid voldid, mida saab just nüüd oma äranägemise järgi niidi-nõela ja helmeste abil põnevaks sättida.
Head mängulusti!
Kommentaarid: 3
Very nice!Lisa kommentaar