Kampsuni tuunimine

25. mai 2010, admin, Kommentaarid: 2



Tööjuhendi autor on Terje, tänud Sulle!


Keera lehte ja...


Autori fotod. Klikake allolevatel piltidel, et näha neid suuremalt...

Vaja läheb:

1

Algmaterjaliks on ilus õrna aprikoositooniga lohvakas kampsun – ilmselt kaheksakümnendatest kui õlajoon pidigi olema rippuv ja talje oli ebaoluline. Aga mis köitis, oli see kena koemuster esiküljel. Materjali valimisel peaks ka kampsuni materjal oluline olema, parem materjal on ka aastate pärast parem.


Töö käik:

Otsisin välja vana lemmiklõikega kampsuni, millest eeskuju võtta.


2

Traageldasin uue lõike jooned kampsunile – pliiatsijoon võiks töö käigus kustuda või pärast mitte maha tulla. Traagelniidi saab välja tõmmata ja jälgi ei jää.


3      4

Harutasin tükid lahti. Poekampsunitel on enamasti tükkide servad lõigatud ja overlokitatud, õmblust harutades hargnevad lahti ka servad. Edasise hargnemise vältimiseks lõikasin tükid õigesse mõõtu ja ääristasin kiiresti laia ja hõreda siksakpistega.


Et üldse vähem harutada, võib uued õmblused teha enne ning seejärel üleliigse materjali servast ära lõigata. Nii ma tegingi ning õlaõmblusi ei harutanud üldse lahti. Kuna algne kampsun oli väga lai, siis oli see kerge.


5

Lõikasin kampsunile uue kaeluse, avarama. Ääristasin serva siksakiga.


6      7

Heegeldasin kaelusele kandi. Selleks heegeldasin kampsunisilmustest oranži lõngaga servast 1 cm kaugusel kandi esimese rea silmused ja heegeldasin teise rea sambaid. Seejärel keerasin 1 cm serva sissepoole ja kinnitasin peenikese niidiga. Selliselt jääb serv pehmem ja ilusam, kui lihtsalt üle heegeldades.


9      

Varrukad on täielikult muudetud. Kui uus käeauk ja varrukakaar olekski lõigatud samamoodi  nagu algselt, siis täna selline varrukas enam moes ei ole ja selga panna ei taha.


10      10-b-varruka-joonis

Lõikasin varrukakaare oluliselt kõrgemaks ja krookisin kokku. Jäta alumisest õmblusest mõlemal pool 10 cm krookimata ja õmble see osa kehaosa külge siledalt. Kinnita kõigepealt õlaõmbluse külge nööpnõelaga varruka keskkoht ja seejärel säti paika krooked. Ja siis võib varrukad esmalt kinni traageldada – voltide sättimiseks on traageldamine väga oluline. Seejärel õmble korralikult külge.


12

Varruka pikkus sõltub maitsest. Kroogete tegemiseks kulub ca 20-30 cm , sama pikka varrukat seega kindlasti ei saa. Tõenäoliselt tuleb varrukat veelgi lühendada.


Lõplikuks viimistlemiseks tee varrukale soovitud kõrguses kaelusega sarnane kant.

Ongi valmis, nii lihtne see oligi!

Kommentaarid: 2

Väga lihtne ja armas õpetus jälle!
25. mai 2010.KK
Vahva, lohvakast kampsunist selliseks pilgupüüdjaks!
28. mai 2010.Heli

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri